Onsdag 31.05.17 Utsolgt

Strømløst: TRYGVE SKAUG

Onsdag 31.05.17 Få billetter

RIFF RAFFSupport DJs : Roc Reodor & Aron

Torsdag 01.06.17

KRISEMØTE – sommeravslutning!

Torsdag 01.06.17

PARADISE HOTEL – FINALEFEST

Fredag 02.06.17

DUSTENE LIVE FRA ROCKEFELLERMed:
Markus Neby
Else Kåss Furuseth
Jakob Schøyen
og Henrik Fladseth

Fredag 02.06.17

LILLASYSTER

Lørdag 03.06.17

Champions League-finale:
JUVENTUS - REAL MADRID
Fri entré - stort lerret - stadionlyd - alle rettigheter

Lørdag 03.06.17

KIEFER SUTHERLAND

Lørdag 03.06.17

PHONE JOAN – Releasekonsert

Tirsdag 06.06.17

COHEED AND CAMBRIA
Neverender GAIBSIV

Fredag 09.06.17 Utsolgt

PROFESSOR BRIAN COX LIVE

Fredag 09.06.17

NICO D MED VENNEREben Jr., Awsomnia og Dizzet

Fredag 09.06.17

GET READY!

Fredag 09.06.17

One Upper presenterer:
ERIK DE TORRES
PAUL TONNING
CALVERT

Lørdag 10.06.17

Releasekonsert:
HERRELØSE

Lørdag 10.06.17

OSLO SOUL EXPERIENCE

Lørdag 10.06.17

EMIL STABIL (DK)
+ Pattesutter (DK)
+ Young Bong (DK)

Søndag 11.06.17 Avlyst

KANSAS

Søndag 11.06.17 Utsolgt

PRIMUS

Onsdag 14.06.17

LEE «SCRATCH» PERRY
+ MAD PROFESSOR

Onsdag 14.06.17

Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer:
POPQUIZ

Torsdag 15.06.17

HARM & HEGSETH

Fredag 16.06.17

Eksklusiv førpremiere:
«ALL EYEZ ON ME»
− The Untold Story of Tupac Shakur

Fredag 16.06.17

Afterparty - ALL EYEZ ON ME

Fredag 16.06.17

LAARHÖNE – slippfest
+ support: Forgetabaoutit
+ ETHOS AFTERBANG

Lørdag 17.06.17

JACK VREESWIJK & ELEKTRISKA BANDET:
«To generasjoner Vreeswijk»

Lørdag 17.06.17

THE ALTERN80S CLUB

Lørdag 17.06.17

AUTOKARMA + EMIL VALHALLA MEEK

Søndag 18.06.17

BIRTHDAY – PAUL MCCARTNEY 75
Paal Flaata
Lars Saabye Christensen
Pål Angelskår
Jan Eggum
Rita Eriksen
Tom Mathisen
Finn Bjelke
Signe Marie Rustad
Bjarte Hjelmeland
Tor Endresen
Sølvguttene
Oslo Strings
The Love Connection: Frank Hammersland, Thom Hell, Marte Wulff m.fl.
+ TBA

Søndag 18.06.17

THE NO ONES
Peter Buck (R.E.M.)
Scott McCaughey (The Minus 5 / R.E.M.)
Frode Strømstad (I Was A King)
Arne Kjelsrud Mathisen (I Was A King)
+ THE MINUS 5

Mandag 19.06.17

AGAINST ME!Support: Kindred Fever

Onsdag 21.06.17

MINISTRY

Fredag 23.06.17

A Punk-Rock Takeover:
LIFE LESSONS
BITS BETWEEN
DÅRLIG HJORT
DEAD BEAT

Lørdag 24.06.17

BIG LATIN PARTY – sommer 2017

Lørdag 24.06.17

BUN B

Onsdag 28.06.17

ME FIRST AND THE GIMME GIMMESSupport: Upstrokes

Onsdag 28.06.17

JUSTIN TOWNES EARLE

Torsdag 29.06.17

MIDNIGHT OIL
special guests: Mercury Motors

Fredag 30.06.17

Oslo Pride 2017:
KVINNEKVELDEN / THE LADIES' NIGHT

Lørdag 01.07.17

Oslo Pride 2017:
SKEIV NATT – THE CLOSING PARTY

Søndag 02.07.17

THE JESUS AND MARY CHAIN

Torsdag 06.07.17

Rolling Rootsy Revue:
NORTH MISSISSIPPI ALLSTARS
AARON LEE TASJAN
DEAD MAN WINTER (Dave Simonett – Trampled By Turtles)
YOLA CARTER
EILEN JEWELL

Lørdag 08.07.17

SHADOWLOVE

Tirsdag 11.07.17

J.A.M promotion & Knirckefritt proudly presents:
TOOTS & THE MAYTALS

Lørdag 15.07.17

URIAH HEEP

Søndag 16.07.17

SAM OUTLAW

Onsdag 19.07.17

BRIAN SETZER'S ROCKABILLY RIOT

Fredag 21.07.17

Bysommer
LILLEBJØRN NILSEN

Lørdag 22.07.17

THE ALTERN80S CLUB

Lørdag 22.07.17

ACID KING

Mandag 24.07.17 Utsolgt

Spend the Night with
ALICE COOPER

Lørdag 29.07.17

DISKOTAKET

Tirsdag 01.08.17

MEGADETH
special guests: Metal Church

Fredag 04.08.17

FOTBALLKLUBBEN
Premier League Spesial

Fredag 04.08.17

AUGUST BURNS RED
«Messengers» 10 year anniversary tourSupport: Fight the Fight

Tirsdag 08.08.17

SPARKS

Tirsdag 08.08.17

Øya Klubbdag:
EINAR STRAY ORCHESTRA
POSTERBOYS
LYSE NETTER
AMANDA TENFJORD

Onsdag 09.08.17

ACT & Rockefeller presenterer:
OLIVER NELSON
MOULLINEX
TOBTOK
CAVEGO
SKOGSRÅ
ATELLA

Torsdag 10.08.17

ØYANATT:
Mutual Intentions & Sentrum Scene presenterer:
DAM FUNK (Stones Throw)
IVAN AVE
TOUCHDOWN

Torsdag 10.08.17

LINNI

Torsdag 10.08.17

Øyanatt:
PERFUME GENIUS

Fredag 11.08.17

Øyanatt:
SECTION BOYZ
PASHA
CONZ
BLVCK O

Fredag 11.08.17

ACT & Rockefeller presenterer:
GET DANCY!

Fredag 11.08.17

Øyanatt:
GET READY!

Lørdag 12.08.17

ACT & Sentrum Scene presenterer
Øyanatt: FAGERNES YACHT KLUBB

Lørdag 12.08.17

TØYEN HOLDING

Søndag 20.08.17

STEVE HARRIS BRITISH LION

Torsdag 24.08.17

SEXHIBITION 2017

Fredag 25.08.17

SEXHIBITION 2017

Lørdag 26.08.17

SEXHIBITION 2017

Lørdag 26.08.17

SHOVELS & ROPE

Søndag 27.08.17

JOHN MORELAND

Onsdag 30.08.17 Få billetter

FOPPALL-PODCASTEN – LIVE!
MED BERNT HULSKER

Fredag 01.09.17

ORAL BEE & DA PLAYBOY FOUNDATIONSupport: ASLAK

Fredag 01.09.17

DYLAN LEBLANC

Mandag 04.09.17

ZUCCHERO
Black Cat World Tour 2017

Onsdag 06.09.17

HVORFOR DET? med
TROND-VIGGO & KRISTOPHER SCHAU

Onsdag 06.09.17

TAMI NEILSON

Fredag 08.09.17

THE DIRE STRAITS EXPERIENCE

Fredag 08.09.17 Utsolgt

ÅGE ALEKSANDERSEN
& SAMBANDET

Fredag 08.09.17

GLÆRUM EVENT & MØBELSNEKKERI PRESENTERER:
A NIGHT TO SEPTEMBER
med:
Eagle Thorpe
Don Voms
Bendiq & Karls1

Lørdag 09.09.17 Utsolgt

ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET
– Ekstrakonsert

Lørdag 09.09.17

AWESOMESAUCE
– dansbar nostalgi fra 90-tallet og opp!

Tirsdag 12.09.17

PAPA ROACH
Crooked Teeth Tour
Special guest: Frank Carter & The Rattlesnakes

Torsdag 14.09.17

DJ SHADOW

Fredag 15.09.17

SEETHER

Lørdag 16.09.17

KURT NILSEN

Lørdag 16.09.17

Right To Play:
AFTERRUN PARTY − Oslo Maraton

Mandag 18.09.17

HAYSEED DIXIE

Tirsdag 19.09.17

Strømløst:
JAN EGGUM MED OSLO STRINGS

Tirsdag 19.09.17

ROBERT FORSTER
(The Go-Betweens)
Support: Peter Morén / Elva

Fredag 22.09.17

BARE EGIL BAND

Lørdag 23.09.17

BACKSTREETS – A TRIBUTE TO BRUCE SPRINGSTEEN

Søndag 24.09.17

RIVERSIDE

Onsdag 27.09.17

Øya Open:
SLEAFORD MODS

Fredag 29.09.17

ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET
– Ekstra-ekstrakonsert!

Fredag 29.09.17

TOM MCRAE

Søndag 01.10.17

PARADISE LOST
+ special guests: Pallbearer + Sinistro

Tirsdag 03.10.17

HUSKY
Special guest: Jordan Klassen

Onsdag 04.10.17

BUSH

Onsdag 04.10.17

SOPHIE ZELMANI

Torsdag 05.10.17

BLUES PILLS
+ THE DEVIL AND THE ALMIGHTY BLUES

Fredag 06.10.17

ALL TIME LOW
(Hovedsal – fri alder)

Fredag 06.10.17

ALL TIME LOW
(Galleri – 18 år leg.)

Fredag 06.10.17

IVAN AVE - Releasekonsert

Lørdag 07.10.17

GABRIELLE

Lørdag 07.10.17

GRENI

Søndag 08.10.17

W.A.S.P.
Re-Idolized: The 25th Anniversary of The Crimson Idol

Tirsdag 10.10.17

MEW

Tirsdag 10.10.17

MOGWAI

Torsdag 12.10.17

MEZZOFORTE

Fredag 13.10.17

EVA WEEL SKRAM

Fredag 13.10.17

KJARTAN LAURITZEN

Lørdag 14.10.17

THE DREAM SYNDICATE

Lørdag 14.10.17

IQ

Tirsdag 17.10.17

THE MOUNTAIN GOATS

Torsdag 19.10.17

MANDO DIAO

Fredag 20.10.17

20th Anniversary Concert:
COME TASTE THE BAND feat.
BERNIE MARSDEN & DOOGIE WHITE
– Celebrating Deep Purple, Whitesnake & Rainbow!

Lørdag 21.10.17

KAKKMADDAFAKKA

Lørdag 21.10.17

BLOOD COMMAND +
ONDT BLOD

Søndag 22.10.17

ÅSE KLEVELAND

Søndag 22.10.17

THY ART IS MURDER
Special guests:
After The Burial
Oceano
Justice For The Damned

Tirsdag 24.10.17

DWEEZIL ZAPPA
PLAYS WHATEVER THE F@%K HE WANTS!
50 years of Frank!

Fredag 27.10.17

SUPERSUCKERS

Lørdag 28.10.17

CC COWBOYS

Søndag 29.10.17

DUA LIPA
The Self-Titled Tour

Mandag 30.10.17

JONNY LANG

Tirsdag 31.10.17

Oslo World Music Festival 2017:
CALYPSO ROSE – Opening Concert

Onsdag 01.11.17

Oslo World Music Festival:
SEUN KUTI & EGYPT '80

Torsdag 02.11.17

PHLAKE

Fredag 03.11.17

TERJE SPORSEM: «RELIGION»

Fredag 03.11.17

COLLIE BUDDZ

Lørdag 04.11.17

FUTURE ISLANDS

Lørdag 04.11.17

THE QUIREBOYSSpecial Guest: The Cruel Intentions

Søndag 05.11.17

ANATHEMA + special guests: ALCEST

Mandag 06.11.17 Få billetter

THE NATIONAL
(Hovedsal stående)

Mandag 06.11.17 Få billetter

THE NATIONAL
(Galleri sittende)

Mandag 06.11.17

DANIEL ROMANO

Tirsdag 07.11.17

THE NATIONAL
(Galleri sittende)

Tirsdag 07.11.17

THE NATIONAL
(Hovedsal stående)

Onsdag 08.11.17

KEVIN MORBY

Torsdag 09.11.17

THE SAVAGE ROSE

Fredag 10.11.17 Utsolgt

JASON ISBELL AND THE 400 UNIT
+ support: Tift Merritt

Fredag 10.11.17

INGENTING

Lørdag 11.11.17

JASON ISBELL AND THE 400 UNIT
+ support: Tift Merritt
– Ekstrakonsert!

Lørdag 11.11.17

BLUESJUBILEET!
Norsk Bluesunion & Bluesnews 20 år
Rick Estrin & The Nightcats feat. Kid Andersen – med Knut Reiersrud og en rekke gjester

Lørdag 11.11.17

(SANDY) ALEX G

Søndag 12.11.17

THE WATERBOYS

Søndag 12.11.17

THE RESIDENTS
«In Between Dreams»

Søndag 12.11.17

SOILWORKSupport: Lost Society

Mandag 13.11.17

PVRIS

Fredag 17.11.17

STONE SOUR
+ very special guests: The Pretty Reckles

Lørdag 18.11.17

KARI BREMNES

Lørdag 18.11.17

THULSA DOOM

Søndag 19.11.17

THE KOOKS
Best of...

Torsdag 23.11.17 Få billetter

RADIORESEPSJONENS POSTKASSE POSTKASSE POSTKASSE

Fredag 24.11.17

HELLBILLIES

Søndag 26.11.17

SAGA – 40th Anniversary
The Final Chapter Tour 2017

Onsdag 29.11.17

DANKO JONES

Torsdag 30.11.17

JOACHIM SKAGE: «RASISTER ER OGSÅ MENNESKER»

Søndag 03.12.17

ALISON MOYET

Tirsdag 05.12.17 Utsolgt

FLEET FOXES - Galleri

Tirsdag 05.12.17 Utsolgt

FLEET FOXES - Hovedsal

Onsdag 06.12.17

FLEET FOXES
(Hovedsal – stående)

Onsdag 06.12.17

FLEET FOXES
(Galleri – sittende)

Lørdag 09.12.17

Norwegian Rock'n'Roll Train:
STAGE DOLLS + RETURN

Torsdag 14.12.17

AURORA

Torsdag 14.12.17

PENTHOUSE PLAYBOYS
VRIKKER JULEN INN

Fredag 15.12.17

DI DERRE

Fredag 15.12.17

PENTHOUSE PLAYBOYS
VRIKKER JULEN INN
(Tidlig show – kl. 18.00)

Fredag 15.12.17

PENTHOUSE PLAYBOYS
VRIKKER JULEN INN
(Sent show – kl. 22.00)

Lørdag 16.12.17

PENTHOUSE PLAYBOYS
VRIKKER JULEN INN
(Tidlig show – kl. 18.00)

Lørdag 16.12.17

PENTHOUSE PLAYBOYS
VRIKKER JULEN INN
(Sent show – kl. 22.00)

Onsdag 20.12.17

OSLO ESS

Onsdag 20.12.17

OSLO ESS
+ akustisk konsert

Lørdag 10.02.18

HELT SYKT STOR FEST
med Staysman & Lazz og Plumbo

Torsdag 29.03.18

4-dagerspass – Early Bird tickets
INFERNO METAL FESTIVAL 2018
Carpathian Forest
Dark Funeral
Napalm Death
Memoriam
Vanhelgd