Lørdag 20.07.19

BIG LATIN PARTY

Lørdag 20.07.19

DISKOTAKET

Lørdag 20.07.19

SHADOWLOVE

Onsdag 24.07.19

SOULFLY
+ support: Serpentyne

Fredag 26.07.19

URBAN SUMMER

Lørdag 27.07.19

OSLO ROCK DEALERS

Onsdag 31.07.19

Rock Cinema Bar & Kino i samarbeid med Arthaus:
AMAZING GRACE
– eksklusiv førpremiere

Onsdag 31.07.19

COMBICHRIST
+ support: Rave The Requiem / Hell:Sector
+ DJ-support: Alex Tjore

Fredag 02.08.19

Rock Cinema Bar & Kino i samarbeid med SF STUDIOS:
THE BEACH BUM
– eksklusiv førpremiere

Fredag 02.08.19

JAH ARK MANIFEST

Lørdag 03.08.19

DET GODE SELSKAB
Los Cocos Alive starring Argenis Brito
Tod Louie & Solaris
Philip Hinz & Thomas Refvik
Rashi-di

Tirsdag 06.08.19

ØYA KLUBBDAG
FOAMMM / Sweetheart / Ask Carol / Jimmy Smash

Onsdag 07.08.19

Øyanatt:
PSYCHEDELIC PORN CRUMPETS

Torsdag 08.08.19

Carlings presenterer:
ØYA X Afterparty
m/ Lotionboyz

Torsdag 08.08.19

D.R.I.

Fredag 09.08.19

Premier League-seriestart 2019/2020:
LIVERPOOL FC - NORWICH CITY

Fredag 09.08.19

Unge Ferrari offisiell etterfest:
LOTIONBOYZ

Fredag 09.08.19

GET READY!
– Øyanatt Special m/MC Champian (UK)

Fredag 09.08.19

Øyanatt: TANYA STEPHENS
+ support: Dominic Reuben

Lørdag 10.08.19 Utsolgt

ØYANATT: FAGERNES YACHT KLUBB

Mandag 12.08.19

THE SLOW READERS CLUB

Torsdag 15.08.19

Rock Cinema Bar & Kino, i samarbeid med 20th Century Fox:
«READY OR NOT»
– eksklusiv førpremiere

Fredag 16.08.19

STANDUP PÅ ROCKEFELLER:
Henrik Fladseth
Amanda Erlandsen
Jørgen EP
Marlene Stavrum
+ special guests

Fredag 16.08.19

DYLAN LEBLANC

Lørdag 17.08.19

RAMMSUND
– Rammstein-vorspiel

Lørdag 17.08.19

CHARLEY CROCKETT

Onsdag 21.08.19 Få billetter

HOZIER
+ special guest: David Keenan

Fredag 23.08.19 Få billetter

RIKETS ROAST 3
av Sophie Elise
Roastere:
Stian Blipp, roastmaster
Else Kåss Furuseth
Morten Ramm
Jonis Josef
Ole Soo
Live Nelvik
Steinar Sagen

Fredag 23.08.19

SEXHIBITION 2019

Fredag 23.08.19

KUMARS KARAOKEKØPP
Sommerfest

Fredag 23.08.19

JOE LYNN TURNER
+ special guest: Saint Daemon

Lørdag 24.08.19

SEXHIBITION 2019

Lørdag 24.08.19

STURLA

Tirsdag 27.08.19

SUSTO

Onsdag 28.08.19 Få billetter

EELS
+ support: Robert Ellis the Texas Piano Man

Onsdag 28.08.19

SVALESTUP

Torsdag 29.08.19

HVORFOR DET? med Trond-Viggo Torgersen og Linn Skåber

Fredag 30.08.19 Utsolgt

SIDE BROK + SIRKEL SAG

Fredag 30.08.19

THE FEELGOOD ORCHESTRA

Lørdag 31.08.19

ORAL BEE & DA PLAYBOY FOUNDATION
+ support: Pumba

Lørdag 31.08.19

ERLEND OSNES: «Sjikane»

Lørdag 31.08.19

THE QUIREBOYS + ELECTRIC BOYS
+ support: COVERMAN – A Tribute To the Gods of Rock
+ vorspiel/afterparty med Oslo Rock Dealers

Onsdag 04.09.19

NEED MUSIC x ROCKEFELLER

Onsdag 04.09.19

COURTNEY MARIE ANDREWS
+ support: Ole Kirkeng

Torsdag 05.09.19

AKTUELL RAPPORT
Kveldens line-up:
Henrik Fladseth
Espen Lervaag
Randi Liodden
Dag Sørås
Sofie Frøysaa

Fredag 06.09.19

MIDNIGHT CHOIR
«Waiting For The Bricks To Fall»

Fredag 06.09.19

FOLLOW THAT DREAM

Lørdag 07.09.19

COMMON
(galleri – unummererte sitteplasser)

Lørdag 07.09.19

COMMON
(hovedsal ståplasser)

Lørdag 07.09.19

NORGES CD- OG PLATEMESSE

Lørdag 07.09.19

TERJE TYSLAND
med fullt band og blåserrekke
+ special guest: Ole Paus

Lørdag 07.09.19

THE WEDDING PRESENT
Celebrating the 30th anniversary of Bizarro

Søndag 08.09.19 Få billetter

WILCO
+ support: Spiral Stairs

Tirsdag 10.09.19 Utsolgt

AFTENPODDEN LIVE
- Dagen etter valget

Tirsdag 10.09.19

HELMET
30th Anniversary
30 Years x 30 Cities x 30 Song Set

Onsdag 11.09.19

FETTY WAP

Torsdag 12.09.19

LØRDAGSRÅDET LIVE

Torsdag 12.09.19

THERE'S ALWAYS NEXT SEASON x 1997 FOREVER (live)
– presentert av Original Film/IGH i samarbeid med Snowboardforbundet, Norsk Tipping, DayOne og Session

Fredag 13.09.19

Ultimafestivalen
EFTERKLANG

Fredag 13.09.19

DE PRESS

Fredag 13.09.19

EXPLODING HEAD SYNDROME
Support: Forgetaboutit / dOMi / Sorgen
+ Father Son Picnic DJs

Lørdag 14.09.19

SEL

Lørdag 14.09.19

SNIKK SNAKK
–med Kristin Gjelsvik og Belinda Jakobsen

Mandag 16.09.19

MACHINE GUN KELLY

Onsdag 18.09.19

JON BELLION

Onsdag 18.09.19

SAM OUTLAW
+ support: Lydia Luce

Torsdag 19.09.19

DN LEDESTJERNER

Torsdag 19.09.19

OLE BØRUD
– releasekonsert

Fredag 20.09.19 Få billetter

D.D.E.
– ekstrakonsert

Fredag 20.09.19

HANNE MJØEN
– releasekonsert

Lørdag 21.09.19 Få billetter

BILL BAILEY: «Larks in Transit»

Lørdag 21.09.19 Utsolgt

D.D.E.

Lørdag 21.09.19

BACKSTREETS
– a tribute to Bruce Springsteen

Tirsdag 24.09.19

YCEE
+ dj-support: Allstar Ent

Onsdag 25.09.19

SERIEDAGENE OSLO – LATE NIGHT
Kevin Vågenes
Linn Skåber
Serieprat – live!
Trailorama

Onsdag 25.09.19

BETWEEN THE BURIED AND ME
A Special Evening Engagement with BTBAM performing Two Sets

Torsdag 26.09.19

Strømløst:
VALKYRIEN

Fredag 27.09.19

HARALD TUSBERG JR. & BUGGE WESSELTOFT
– Slippkonsert: «Communichaos»

Lørdag 28.09.19

BLACKBEAR
Dead 2 the World Tour
– fri alder (galleri)

Lørdag 28.09.19

BLACKBEAR
Dead 2 the World Tour
– 18 år (hovedsal)

Lørdag 28.09.19 Få billetter

THE SISTERS OF MERCY

Søndag 29.09.19 Utsolgt

PIXIES
+ support: Blood Red Shoes

Søndag 29.09.19

NOUVELLE VAGUE
15 Years Anniversary Tour

Mandag 30.09.19

AS I LAY DYING

Onsdag 02.10.19

BEIRUT

Onsdag 02.10.19

Strømløst: FRIDA ÅNNEVIK

Torsdag 03.10.19

RADIORESEPSJONENS POSTKASSE, POSTKASSE, POSTKASSE
– ekstrashow!

Fredag 04.10.19 Utsolgt

RADIORESEPSJONENS POSTKASSE, POSTKASSE, POSTKASSE

Fredag 04.10.19

DREAM POLICE
+ support: Blodsmak

Lørdag 05.10.19

R3HAB
+ support: Marnik + Skytech + Cityzen + Waysons

Lørdag 05.10.19

JAMES MORRISON

Lørdag 05.10.19

Tribute Night:
ROCK THE NIGHT (Europe)
HYDRA (Toto)

Søndag 06.10.19

JOHN LUNDVIK

Mandag 07.10.19

WHY DON'T WE

Mandag 07.10.19

CHROMATICS
Double Exposure Tour
In Concert With Desire & In Mirrors

Tirsdag 08.10.19 Få billetter

SUNDAY PEOPLE – EN HYLLEST TIL THE MONROES:
Kurt Nilsen
Espen Lind
Odd Nordstoga
Anita Skorgan
Lars Kilevold
Ravi
Ole Paus
med flere

Onsdag 09.10.19

BOKBADET: LARS SAABYE CHRISTENSEN og KETIL BJØRNSTAD i samtale med ANNE GROSVOLD – Gjester: ERLEND LOE og BERANEK

Onsdag 09.10.19

Y&T

Torsdag 10.10.19

Red Bull Music Festival:
GUNDELACH

Torsdag 10.10.19 Få billetter

AIRBOURNE

Torsdag 10.10.19

UFFE LORENZEN

Fredag 11.10.19 Utsolgt

BRIAN COX: «Universal: Adventures in Space & Time»

Fredag 11.10.19

BILL CALLAHAN
+ support: Dallas Acid

Fredag 11.10.19

KEVIN KILDAL – «Skamlaus»

Lørdag 12.10.19

BRIAN COX: «Universal: Adventures in Space & Time» - Ekstraforestilling

Lørdag 12.10.19

LOVESHACK

Søndag 13.10.19 Utsolgt

THE DREAM SYNDICATE

Tirsdag 15.10.19

DOUG SEEGERS

Onsdag 16.10.19

MILLENCOLIN

Onsdag 16.10.19

MONOLORD
+ support: Fire Breather

Torsdag 17.10.19

ARCHIVE

Lørdag 19.10.19 Utsolgt

TURBONEGRO – 30 år

Lørdag 19.10.19

D1J

Søndag 20.10.19

LISA GERRARD & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES
– Galleri

Søndag 20.10.19

LISA GERRARD & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES
– Hovedsal

Tirsdag 22.10.19 Få billetter

SNARKY PUPPY

Tirsdag 22.10.19

UB40

Tirsdag 22.10.19

MICHAEL MONROE

Onsdag 23.10.19

AURORA
+ support: iris

Onsdag 23.10.19

THE MIDNIGHT

Onsdag 23.10.19

HVORFOR DET? Trond-Viggo Torgersen / Helén Vikstvedt

Torsdag 24.10.19 Utsolgt

KARI BREMNES
– galleri (unummererte sitteplasser)

Torsdag 24.10.19

KARI BREMNES
– hovedsal (unummererte ståplasser)

Torsdag 24.10.19

KRISTIAN KRISTENSEN

Fredag 25.10.19 Utsolgt

KARI BREMNES
– galleri (unummererte sitteplasser)

Fredag 25.10.19 Få billetter

KARI BREMNES
– hovedsal (unummererte ståplasser)

Fredag 25.10.19 Utsolgt

NORDSJØEN SPILLER GJENGEN
John Olav Nilsen & Nordsjøen fremfører «For Sant Til Å Være Godt» i sin helhet

Lørdag 26.10.19

GÅTE

Lørdag 26.10.19

HONNINGBARNA

Lørdag 26.10.19

CHANCE MCCOY
of Old Crow Medicine Show

Søndag 27.10.19

SET IT OFF

Mandag 28.10.19

THE VAMPS
– fri alder

Tirsdag 29.10.19

LARS MONSEN – Mitt Liv

Tirsdag 29.10.19

ROBERT ELLIS

Torsdag 31.10.19

EMELI SANDÉ – The Real Life Tour
– galleri

Torsdag 31.10.19

EMELI SANDÉ – The Real Life Tour
– hovedsal

Torsdag 31.10.19

KILLSWITCH ENGAGE

Torsdag 31.10.19

ENTOMBED A.D. + ABORTED
+ support: Baest

Fredag 01.11.19 Få billetter

THE WATERBOYS

Fredag 01.11.19

P.O.D. + ALIEN ANT FARM
+ special guest: Dead Girls Academy

Fredag 01.11.19

BLACK PEAKS

Lørdag 02.11.19

LARS VAULAR

Lørdag 02.11.19

TURBONEGRO 30 år
– ekstrakonsert

Søndag 03.11.19

Oslo World:
MON LAFERTE

Søndag 03.11.19

TANGERINE DREAM
16 Steps – Random & Revision Tour 2019

Mandag 04.11.19

NINJA SEX PARTY
– International Tour 2019
(galleri – fri alder)

Mandag 04.11.19 Få billetter

NINJA SEX PARTY
– International Tour 2019
(hovedsal – 18 år leg.)

Tirsdag 05.11.19

CHARLI XCX
– 18 år (hovedsal)

Tirsdag 05.11.19

CHARLI XCX
– fri alder (galleri)

Onsdag 06.11.19

ALEC BENJAMIN
– fri alder

Onsdag 06.11.19

BOKBADET: INGVAR AMBJØRNSEN og MAJA LUNDE i samtale med ANNE GROSVOLD

Torsdag 07.11.19 Utsolgt

GLUECIFER

Fredag 08.11.19

NO. 4

Fredag 08.11.19 Få billetter

GLUECIFER
– ekstrakonsert

Fredag 08.11.19

BEYOND THE BLACK

Lørdag 09.11.19

NO. 4

Lørdag 09.11.19

KA2

Søndag 10.11.19

THE MOUNTAIN GOATS
+ support: Laura Cortese & the Dance Cards

Mandag 11.11.19 Utsolgt

LEWIS CAPALDI

Tirsdag 12.11.19

JON SPENCER & THE HITMAKERS

Onsdag 13.11.19

Strømløst: MAGNUS GRØNNEBERG

Torsdag 14.11.19

KLOVNER I KAMP – ekstra-ekstrashow!
– hovedsal (18 år leg.)

Torsdag 14.11.19

KLOVNER I KAMP – ekstra-ekstrashow!
– galleri (fri aldersgrense)

Torsdag 14.11.19

​KURTIS BLOW
Hip Hops 45th Anniversary Tour

Fredag 15.11.19 Utsolgt

KLOVNER I KAMP
– ekstrakonsert

Fredag 15.11.19

POWERWOLF

Lørdag 16.11.19 Utsolgt

KLOVNER I KAMP

Lørdag 16.11.19

MODDI

Søndag 17.11.19 Utsolgt

ALTER BRIDGE
+ special guest: Shinedown
Opener: The Raven Age

Søndag 17.11.19

LAMB

Torsdag 21.11.19

HVORFOR DET? Trond-Viggo Torgersen / Kristopher Schau

Fredag 22.11.19

SVIGERMORS DRØM

Søndag 24.11.19

DEVIN TOWNSEND
Empath Europe – Volume 1
+ very special guest: Haken
– fri alder (galleri)

Søndag 24.11.19

DEVIN TOWNSEND
Empath Europe – Volume 1
+ very special guest: Haken
– 18 år leg. (hovedsal)

Søndag 24.11.19

LISA STANSFIELD
Affection 30th Tour

Søndag 24.11.19

LERA LYNN

Mandag 25.11.19

DWEEZIL ZAPPA
Hot Rats Live! Plus Other Hot Stuff 1969
+ special guests: Det Norske Blåseensemble

Tirsdag 26.11.19

DERMOT KENNEDY

Torsdag 28.11.19

Innegubbens drøymejul
STEIN TORLEIF BJELLA
med venner

Torsdag 28.11.19

KLASSEKAMPEN-MUSIKALEN

Søndag 01.12.19

MICHAEL KIWANUKA
+ support: Celeste

Mandag 02.12.19

GOLDLINK

Torsdag 05.12.19

Feelgood & iStage presenterer
HUMORGALLA
med Else Kåss Furuseth, Tore Sagen, Nils-Ingar Aadne m.fl.

Fredag 06.12.19

STAGE DOLLS + RETURN
– Norwegian Rock’n’Roll Train

Fredag 06.12.19 Utsolgt

VALENTOURETTES speller Jokke

Fredag 06.12.19

BLOW - FOR TOM WAITS

Lørdag 07.12.19 Utsolgt

MADRUGADA

Søndag 08.12.19 Få billetter

MADRUGADA

Tirsdag 10.12.19

SEAN ROWE

Torsdag 12.12.19

PENTHOUSE PLAYBOYS
vrikker julen inn – for 25. gang!
JUBILEUMSSHOW!

Fredag 13.12.19 Utsolgt

DI DERRE

Fredag 13.12.19

PENTHOUSE PLAYBOYS
vrikker julen inn – for 25. gang!
JUBILEUMSSHOW!
(NB! Sen konsertstart)

Lørdag 14.12.19

DI DERRE
– ekstrakonsert

Lørdag 14.12.19

PENTHOUSE PLAYBOYS
vrikker julen inn – for 25. gang!
JUBILEUMSSHOW!
(NB! Sen konsertstart)

Søndag 15.12.19

HOT CHIP
+ support: Alaskalaska

Tirsdag 17.12.19

MADRUGADA

Onsdag 18.12.19

MADRUGADA

Torsdag 19.12.19

OSLO ESS
+ venner i ryggen
– ekstrakonsert
Kl. 21.00: Kun elektrisk konsert

Torsdag 19.12.19

OSLO ESS
+ venner i ryggen
– ekstrakonsert
Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsert

Fredag 20.12.19 Utsolgt

OSLO ESS
+ venner i ryggen
Kl. 21.00: Kun elektrisk konsert

Fredag 20.12.19 Utsolgt

OSLO ESS
+ venner i ryggen
Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsert

Lørdag 21.12.19

YOUNG NEILS

Søndag 22.12.19

YOUNG NEILS

Fredag 03.01.20

VALENTOURETTES speller Jokke
– ekstrakonsert!

Onsdag 08.01.20

BOWIE 73
– norske artister hyller David Bowie

Fredag 17.01.20

HJERTESLAG

Lørdag 18.01.20 Utsolgt

Prekæs ældri tour
KATASTROFE

Lørdag 18.01.20

KATASTROFE – Det siste vorspielet
(ekstrakonsert)

Søndag 26.01.20

NITZER EBB

Onsdag 29.01.20

NOAH GUNDERSEN

Fredag 31.01.20

THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY
– releasekonsert

Tirsdag 04.02.20

BABYMETAL
– fri alder (galleri)

Tirsdag 04.02.20 Få billetter

BABYMETAL
– 18 år (hovedsal)

Tirsdag 04.02.20

EQUILIBRIUM
– Renegades Tour 2020
+ special guest: Lord Of The Lost
+ support: Nailed to Obscurity

Fredag 07.02.20

OMD

Søndag 09.02.20

TYCHO
+ support: Poolside

Tirsdag 11.02.20

THE FELICE BROTHERS

Mandag 17.02.20

THE DARKNESS
+ support: DZ Deathrays

Søndag 23.02.20

SAGA

Søndag 08.03.20

MABEL

Fredag 27.03.20

Releasekonsert
THE DOGS
+ support

Søndag 29.03.20

THE DEAD SOUTH

Onsdag 01.04.20

DELAIN

Torsdag 09.04.20

INFERNO METAL FESTIVAL 2020
Mayhem
Ihsahn
Kampfar
Ved Buens Ende
Cadaver
Bölzer
Myrkskog
Sylvaine
Valkyrja
Djerv

Lørdag 09.05.20

THIS WAS MY LIFE
– A TRIBUTE TO KIM LARSEN AND GASOLIN
(hovedsal – stående)

Lørdag 09.05.20

THIS WAS MY LIFE
– A TRIBUTE TO KIM LARSEN AND GASOLIN
(galleri – unummererte sitteplasser)

Lørdag 30.05.20

CONCEPTION

<