Torsdag 21.02.19

Rock Cinema Bar & Kino, i samarbeid med United International Pictures:
«INSTANT FAMILY»
- eksklusiv førpremiere

Torsdag 21.02.19

Oslo Rock Dealers presentererer:
GHOST AFTERPARTY

Fredag 22.02.19

RSP & THOMAX
+ support: Smeke Reven & Knekten Orginal / Kantona
+ DJ-support: DJ Beatriixx

Fredag 22.02.19

KUMARS KARAOKE KØPP

Fredag 22.02.19 Utsolgt

THE MIDNIGHT
+ vorspiel/nachspiel med DJ Alex Tjore

Lørdag 23.02.19 Få billetter

JIMMY CARR
The Best of Ultimate Gold Greatest Hits World Tour
Kl. 21.15: Ekstrashow

Lørdag 23.02.19 Utsolgt

JIMMY CARR
The Best of Ultimate Gold Greatest Hits World Tour
Kl. 18.00

Lørdag 23.02.19

SPIDERGAWD
+ support: Bokassa

Lørdag 23.02.19

SUGAR SHACK SOUL CLUB

Lørdag 23.02.19 Utsolgt

HAKEN
+ support: Vola + Bent Knee

Mandag 25.02.19 Avlyst

LOST UNDER HEAVEN

Tirsdag 26.02.19

LIL XAN
Galleri – Fri alder

Tirsdag 26.02.19

LIL XAN
Hovedsal – 18 år leg.

Tirsdag 26.02.19

SIRENIA
+ special guests: Elyose / Alight

Onsdag 27.02.19 Utsolgt

SLASH
featuring Myles Kennedy and the Conspirators
+ support: Altitudes & Attitudes

Onsdag 27.02.19

WHITE LIES
+ support: Boniface

Onsdag 27.02.19

Oslo Rock Dealers presenterer:
SLASH AFTERPARTY

Torsdag 28.02.19

BY:LARM–FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene torsdag
– Hovedsal (18 år leg.)
Guleed (SE)
Ozzy (SE)
ARIF
Flohio (UK)
Erik Lundin (SE)

Torsdag 28.02.19

BY:LARM–FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene torsdag
– Galleri (fri alder)
Guleed (SE)
Ozzy (SE)
ARIF

Torsdag 28.02.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
– Festivalpass

Torsdag 28.02.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Rockefeller & John Dee torsdag:
Pom Poko
Safario
Emma Steinbakken
Chris Abolade
Becky & The Birds
Westerman
Alexander Oscar
Konradsen
Moyka
Iris

Fredag 01.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene fredag
– galleri (fri alder):
Nils Bech
BenjiFlow
Elias Boussnina

Fredag 01.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene fredag
– hovedsal (18 år leg.):
Nils Bech
Amanda Tenfjord
Molly Sandén
Elia Boussnina
BenjiFlow

Fredag 01.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Rockefeller & John Dee fredag:
ISÁK
Hilma Nikolaisen
Lil Halima
M.I.L.K.
Deportees
dePresno
TØFL
Chez Ali
Clara
Communions

Lørdag 02.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene lørdag
– Hovedsal (18 år leg.)
Jesper Jenset
dePresno
Fay Wildhagen
Nicklas Sahl
Clara

Lørdag 02.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene lørdag
– galleri (fri alder)
Jesper Jenset
dePresno
Fay Wildhagen

Lørdag 02.03.19

BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Rockefeller & John Dee lørdag:
ISÁK
Sval
girl in red
Silver Lining
Lowly
KOPS
Askjell
Undergrunn
Blenda
Otha

Søndag 03.03.19 Utsolgt

RIVAL SONS
+ support: The Sheepdogs

Søndag 03.03.19

JOHN MAYALL
– 85th Anniversary Tour

Søndag 03.03.19 Utsolgt

AVATAR
+ support: Dylan Walshe / The Mahones

Tirsdag 05.03.19

MICHALE GRAVES
playing Misfits

Onsdag 06.03.19

SMOKEPURPP
– 18 år leg. (hovedsal)
+ support: Yung Smul

Onsdag 06.03.19

SMOKEPURPP
– fri alder (galleriet)
+ support: Yung Smul

Onsdag 06.03.19

THE PINEAPPLE THIEF
feat. GAVIN HARRISON
+ support: O.R.K.

Onsdag 06.03.19

Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefellers POPQUIZ

Onsdag 06.03.19

SUNNIVA LUNDH
+ support: Karoline Larm

Torsdag 07.03.19 Utsolgt

TRYGVE SKAUG

Torsdag 07.03.19 Flyttet

MAGGIE ROGERS

Torsdag 07.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Fredag 08.03.19 Få billetter

KRISTIAN KRISTENSEN

Fredag 08.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Lørdag 09.03.19

NORGES CD- OG PLATEMESSE

Lørdag 09.03.19

PASHA
+ support: Omar Noir

Lørdag 09.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Søndag 10.03.19 Avlyst

H.E.R: I Used To Know Her Tour

Søndag 10.03.19 Utsolgt

EIVØR

Mandag 11.03.19

JEAN-MICHEL BLAIS

Tirsdag 12.03.19

SOEN
+ support: WHEEL + Ghost Iris

Onsdag 13.03.19 Utsolgt

MELISSA ETHERIDGE
Yes I Am 25th Anniversary Tour

Onsdag 13.03.19

Releasekonsert
TEMPORARY

Torsdag 14.03.19

The architect of the Buena Vista Social Club:
JUAN DE MARCOS
AFRO-CUBAN ALL STARS
A toda Cuba le Gusta

Torsdag 14.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Fredag 15.03.19

Rock Cinema Bar & Kino, i samarbeid med Nordisk Film Distribusjon, Katakomben og Oslo Rock Dealers:
LORDS OF CHAOS
– eksklusiv førpremiere

Fredag 15.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Lørdag 16.03.19 Utsolgt

DAGNY
+ support: Emma Steinbakken

Lørdag 16.03.19

ELDAR VÅGANS GITARHELT-FESTIVAL
Gjester:
Svein Finjarn
Torstein Flakne
Ronni Le Tekrø
Tobias Ruud

Lørdag 16.03.19

EMERGENZA FESTIVAL 2019
– innledende runder

Søndag 17.03.19 Få billetter

GODSMACK
+ support: Like A Storm

Søndag 17.03.19 Få billetter

POETS OF THE FALL
+ support: Blackout Problems

Tirsdag 19.03.19

BILLY OCEAN

Tirsdag 19.03.19

JESSICA PRATT

Onsdag 20.03.19

P-FLOYD
Welcome To The Machine – The Dismantling and Reassembling of Wish You Were Here

Onsdag 20.03.19

HAJK
+ special guest: Selma & Gustaf
+ support: Pelicat

Onsdag 20.03.19

LEONOV

Torsdag 21.03.19 Få billetter

TROYE SIVAN
+ support: LELAND
– 18 år leg. (hovedsal)

Torsdag 21.03.19 Utsolgt

TROYE SIVAN
+ support: LELAND
– fri alder (galleri)

Torsdag 21.03.19 Få billetter

SILVANA IMAM

Torsdag 21.03.19

MADCHILD

Fredag 22.03.19 Utsolgt

AURORA

Fredag 22.03.19

HVORFOR DET? med
Trond-Viggo Torgersen / Tore Sagen
– Fredan edition

Fredag 22.03.19

BROTHER ALI

Lørdag 23.03.19 Få billetter

AURORA
– Ekstrakonsert!

Lørdag 23.03.19 Få billetter

ET HELT SJUKT AFTERPARTY
MED VIDAR VILLA

Lørdag 23.03.19

GENERAL KNAS
+ support: Antonio D

Onsdag 27.03.19 Få billetter

COLTER WALL

Onsdag 27.03.19 Utsolgt

KARPE

Torsdag 28.03.19 Utsolgt

KARPE

Torsdag 28.03.19

UNDERWING
HARMONY DRIVE
PÅLS BUTIKK
SWIFAN EOLH & THE MUDRA CHOIR

Fredag 29.03.19

KAKKMADDAFAKKA

Fredag 29.03.19 Utsolgt

KARPE

Lørdag 30.03.19 Utsolgt

KARPE
13–17 år leg.plikt

Lørdag 30.03.19

MOVITS!

Søndag 31.03.19

GUS DAPPERTON

Tirsdag 02.04.19

HVORFOR DET? med
Trond-Viggo Torgersen / Bjarte Tjøstheim

Onsdag 03.04.19

Strømløst:
AMUND MAARUD & LUCKY LIPS
+ support: Kenneth Norum

Torsdag 04.04.19 Få billetter

THE ALARM
+ support: Novocaine

Fredag 05.04.19 Utsolgt

UNGE FERRARI
– 18 år leg. (hovedsal)

Fredag 05.04.19 Utsolgt

UNGE FERRARI
– fri alder (galleri)

Fredag 05.04.19 Utsolgt

AFTENPODDENS STORE VÅRQUIZ

Fredag 05.04.19

FRANKIE COSMOS
+ support: Ian Sweet

Lørdag 06.04.19 Utsolgt

UNGE FERRARI - Ekstrakonsert
– fri alder (galleri)

Lørdag 06.04.19 Utsolgt

UNGE FERRARI - Ekstrakonsert
– 18 år leg. (hovedsal)

Lørdag 06.04.19 Utsolgt

THE DOGS – releasekonsert
+ special guests: The Flaming Sideburns / The Good The Bad and The Zugly

Lørdag 06.04.19

CHRIS HOLSTEN

Onsdag 10.04.19 Få billetter

TEDESCHI TRUCKS BAND

Onsdag 10.04.19

Rock Cinema Bar & Kino, i samarbeid med Arthaus:
«MID90S»
– eksklusiv førpremiere

Torsdag 11.04.19

MAZ JOBRANI: «Peaceful Warrior»

Torsdag 11.04.19

NONAME

Torsdag 11.04.19

THE IRON MAIDENS

Fredag 12.04.19

THULSA DOOM
+ support: Second Sun

Fredag 12.04.19

HR. SMITHS VENNER
– en hyllest til Jokke

Lørdag 13.04.19

OSLOCITYFUCKBOY

Lørdag 13.04.19

ALL THEM WITCHES

Søndag 14.04.19

SKYHARBOR
+ support: HYPNO5E

Tirsdag 16.04.19

NECROPHOBIC + NORDJEVEL + AVSLUT

Onsdag 17.04.19

THE LONG RYDERS

Torsdag 18.04.19 Utsolgt

INFERNO METAL FESTIVAL 2019
Festivalpass

Torsdag 18.04.19 Utsolgt

INFERNO METAL FESTIVAL
THURSDAY:
Dimmu Borgir
Witchcraft
Aura Noir
The Black Dahlia Murder
Urfaust
Svarttjern
Inculter
Au-Dessus
Shakma

Fredag 19.04.19

INFERNO METAL FESTIVAL
FRIDAY:
Hypocrisy
Mgła
Vomitory
Tribulation
Ragnarok
The Ruins Of Beverast
Skogen
Caronte
Superlynx

Lørdag 20.04.19

INFERNO METAL FESTIVAL
SATURDAY:
Bloodbath
Taake
Gaahls WYRD
Impaled Nazarene
Cor Scorpii
Der Weg einer Freiheit
Mork
Avast

Søndag 21.04.19

INFERNO METAL FESTIVAL
SUNDAY:
Opeth
1349
Carach Angren
Misþyrming
Archgoat
Cult Of Fire
Dvne
Altar

Tirsdag 23.04.19

RITA ORA

Onsdag 24.04.19

TEENAGE FANCLUB
+ support: I Was a King

Torsdag 25.04.19

FETTY WAP

Lørdag 27.04.19

OSLO BRASSFESTIVAL 2019

Søndag 28.04.19

LUCY SPRAGGAN

Mandag 29.04.19

Looking Back (over my shoulder) Tour
MIKE + THE MECHANICS

Tirsdag 30.04.19

THE SLOW READERS CLUB

Onsdag 01.05.19 Utsolgt

DISTURBED

Onsdag 01.05.19

BETTER OBLIVION COMMUNITY CENTER
+ support: Christian Lee Hutson

Onsdag 01.05.19

THE BLACK SORROWS

Fredag 03.05.19

LUKAS GRAHAM

Fredag 03.05.19

THE SAVAGE ROSE

Fredag 03.05.19

LEWI BERGRUD

Lørdag 04.05.19

SVØMMEBASSENG
+ support: Pikekyss

Lørdag 04.05.19

THE VINTAGE CARAVAN
+ support

Tirsdag 07.05.19

DAVID GRAY

Tirsdag 07.05.19

MANDOLIN ORANGE

Fredag 10.05.19

KONSPIRASJONSPODDEN:
The Men In Black Tour

Fredag 10.05.19

NMG/G-huset presenterer:
KINGSKURKONE

Lørdag 11.05.19 Utsolgt

MOTORPSYCHO

Lørdag 11.05.19 Få billetter

BUILT TO SPILL
«Keep It Like A Secret»

Lørdag 11.05.19

BENJAMIN FRANCIS LEFTWICH

Tirsdag 14.05.19 Utsolgt

STEVE HACKETT
Selling England by the Pound – The Entire Album!
plus Spectral Mornings 40th Anniversary + new album highlights

Tirsdag 14.05.19

ZIGGY ALBERTS

Torsdag 16.05.19

bob hund

Tirsdag 21.05.19

SYMPHONY X

Onsdag 22.05.19

HAVANA D' PRIMERA

Onsdag 22.05.19

MONSTER TRUCK
+ special guets: Royal Tusk

Torsdag 23.05.19

KURTIS BLOW
Hip Hops 45th Anniversary Tour

Fredag 24.05.19

COVER ME
– a tribute to Bruce Springsteen

Lørdag 25.05.19

GLORY DAYS

Søndag 26.05.19

DANIEL NORGREN

Mandag 03.06.19

KAMASI WASHINGTON
– fri alder (galleri)

Mandag 03.06.19

KAMASI WASHINGTON
– 18 år leg. (hovedsal)

Mandag 03.06.19

LITTLE STEVEN & THE DISCIPLES OF SOUL

Tirsdag 04.06.19

THREE DAYS GRACE

Tirsdag 04.06.19

DEERHUNTER

Onsdag 05.06.19

DEADLAND RITUAL

Torsdag 06.06.19

STYX

Fredag 07.06.19

SINSENFIST

Lørdag 08.06.19

TOKIO HOTEL
Melancholic Paradise World Tour 2019

Torsdag 13.06.19 Utsolgt

Another one night only:
SYNNØVE OG VANESSA
– ekstra-ekstrashow!
(Kl. 21.00)

Torsdag 13.06.19 Utsolgt

Another one night only:
SYNNØVE OG VANESSA
– ekstra-ekstrashow!
(Kl. 18.00)

Fredag 14.06.19 Utsolgt

One night only:
SYNNØVE OG VANESSA
(kl. 21.00)

Fredag 14.06.19 Utsolgt

One night only:
SYNNØVE OG VANESSA
– ekstrashow! (Kl. 18.00)

Fredag 14.06.19

DANIEL ROMANO

Lørdag 15.06.19

CLEAN BANDIT

Lørdag 15.06.19

Party like it's 1990-2019:
AWESOMESAUCE

Søndag 16.06.19 Utsolgt

PATTI SMITH
and her band

Torsdag 20.06.19

SUZANNE VEGA

Onsdag 26.06.19

MEN AT WORK

Torsdag 04.07.19

XAVIER RUDD

Lørdag 17.08.19

CHARLEY CROCKETT

Onsdag 21.08.19

HOZIER
Wasteland, Baby! Tour 2019

Fredag 23.08.19

SEXHIBITION 2019

Fredag 23.08.19

JOE LYNN TURNER

Lørdag 24.08.19

SEXHIBITION 2019

Onsdag 28.08.19

EELS

Lørdag 31.08.19

ERLEND OSNES: «Sjikane»

Fredag 06.09.19

MIDNIGHT CHOIR
«Waiting For The Bricks To Fall»

Lørdag 07.09.19

THE WEDDING PRESENT
Celebrating the 30th anniversary of Bizarro

Søndag 08.09.19

WILCO

Lørdag 21.09.19 Få billetter

D.D.E.

Lørdag 28.09.19

THE SISTERS OF MERCY

Onsdag 09.10.19

Y&T

Fredag 11.10.19 Få billetter

BRIAN COX: «Universal: Adventures in Space & Time»

Lørdag 12.10.19

LOVESHACK

Torsdag 17.10.19

ARCHIVE

Torsdag 24.10.19

KARI BREMNES
– galleri (unummererte sitteplasser)

Torsdag 24.10.19

KARI BREMNES
– hovedsal (unummererte ståplasser)

Fredag 25.10.19

KARI BREMNES
– hovedsal (unummererte ståplasser)

Fredag 25.10.19 Utsolgt

KARI BREMNES
– galleri (unummererte sitteplasser)

Tirsdag 29.10.19

LARS MONSEN – Mitt Liv

Fredag 08.11.19

BEYOND THE BLACK

Søndag 10.11.19

THE MOUNTAIN GOATS

Søndag 24.11.19

DEVIN TOWNSEND
Empath Europe – Volume 1
– 18 år leg. (hovedsal)

Søndag 24.11.19

DEVIN TOWNSEND
Empath Europe – Volume 1
– fri alder (galleri)

Søndag 24.11.19

LISA STANSFIELD
Affection 30th Tour

Torsdag 28.11.19

KLASSEKAMPEN-MUSIKALEN

Fredag 06.12.19

BLOW - FOR TOM WAITS

Fredag 13.12.19

DI DERRE

Fredag 20.12.19 Få billetter

OSLO ESS
+ venner i ryggen
Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsert

Fredag 20.12.19

OSLO ESS
+ venner i ryggen
Kl. 21.00: Kun elektrisk konsert

Onsdag 08.01.20

BOWIE 73
– norske artister hyller David Bowie

<